Znajdziesz nas na...

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
    Awatar szaszlyk24

Telefon
    Xperia T
    Podziękowania

- Przyznane
    9
    - Otrzymane
    39

Sposoby na dłuższe działanie baterii w telefonie. [Temat w fazie rozwojowej]

Cześć zapewne każdy z was kto posiada swoją xperię tipo chciałby aby bateria w jego telefonie działała dłużej bez ładowania.

• Telefon mam już 4 miesiąc kupiłem go w sklepie 100% nowy. Oczywiście nie formatowałem baterii bo po co?
      Bateria w przypadku mojego egzemplarza działa 2-3 dni przy korzystaniu z Wifi ok. 1h dziennie, muzyka 1h, z 10 smsów oraz 10 minut rozmów. Nie gram w żadne gry czasami używam notatnika.

• Przede wszystkim jeżeli chodzi o Task Killery kiedyś ich używałem w xperii x8 i szczerze nie zauważyłem żadnej różnicy ani w odmuleniu telefonu, wzrostu wydajności, a także pracy bateri.

• Dodam również, że telefon strasznie się czasami przycinał przez Advanced Task Killer jeżeli chodzi o Tipo jest to jednak inny model, ale nie używam task kilerów i jakoś z tym żyję.

• Nie używam również żadnych aplikacji, które niby poprawiają żywotność baterii.

• W naszym telefonie na stałe wbudowana jest stockowa aplikacja od sony: Oszczędzanie bateriiw, której do wyboru mamy 3 opcje: Oszczędzanie energi, Oszczędzanie słabej baterii oraz Plan oszczędzania energii gdzie możemy dostosować aplikację do swoich potrzeb.
      Powiem szczerze, że korzystałem z tej aplikacji, ale u mnie się ona nie sprawdza, ponieważ to co oferuje do wyłączenia i tak wszystko mam tak ustawione na stałe tj. wyłączone wifi, transfer danych, gps, automatyczna synchronizacja oraz bluetooth, a także jasność ekranu o niej w kolejnym podpunkcie.

• Jasność ekranu - najważniejszy element jeżeli chodzi o zużycie baterii. Korzystanie z widgetu zarządzania energi pozwala nam ustawiać jasność na 50% albo 100% dotychczas korzystałem z 50% ponieważ również w telefonie w ustawieniach jasności nie mogłem wycisnąć mniej niż 50%.
      Obecnie korzystam z podświetlenia ekranu i ustawiam je za pomocą aplikacji [Dostęp do linków posiadają zarejestrowani użytkownicy! [Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]] gdzie ustawiam podświetlenie na 0% efekty są zaskakujące.

• Może się tak zdarzyć, że telefon wskazuje nieprawdziwe dane o poziomie % baterii np. Bateria naładowana jest na 40%, a telefon wyświetla nam 20%.
      Co zrobić w takiej sytuacji - a jak wogóle będziemy wiedzieć, że mamy doczynienia z takim fantem. Weźmy pod uwagę taką możliwość wgrywamy softa bez opcji full wipe wtedy system może ogłupieć i nie nadmienić plików, ponieważ telefon może nie zapisać faktycznego stanu baterii przed flashowaniem i może pokazywać tą samą wartość po flashowaniu wtedy tracimy jakby energię.

Przejdźmy do sedna tej sprawy, jeśli chcemy aby telefon pokazywał nam prawidłowe dane o stanie naładowanej baterii musimy wykonać proste kroki tj. Posiadać roota bo trzeba będzie usunąć plik systemowy.

Poradnik:
      1. Naładuj telefon do 100% nie odłączaj ładowarki.
      2. Odpal aplikację root explorer na górze klikamy w Mount R/w żeby zmieniło się na Mount R/o.
      3. Przechodzimy do katalogu data/system i przytrzymujemy palec na batterystats.bin i naciskamy delete aby go usunąć.
      4. Wyłącz telefon ... Po włączeniu telefonu odłącz ładowarkę...

... Czekam na wasze propozycje ... Na razie wymieniłem te podstawowe.

Xperia T | Stock 4.3 Jelly Bean (9.2.A.x.295) | Root

2. # ADS
    Wspiera forum

Odwiedzający znaleźli tą stronę poprzez wyszukanie:

lg e975 bateria

lg l9 słaba bateria

naprawa baterii android

słaba bateria w lg l5

dłuższe działanie baterii android

lg swift l5 słaba bateria

lg l5 słaba bateria

lg e975 slaba bateria