Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[N] [7.0] SM-G930F Galaxy S7 (G930FXXU1DQB3) [BTU] UK i wersja multicsc nie zmienia XEO

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [ROM] [N] [7.0] SM-G930F Galaxy S7 (G930FXXU1DQB3) [BTU] UK i wersja multicsc nie zmienia XEO

Android Nougat [BTU] 7.0 dla Samsunga Galaxy S7 SM-G930F - G930FXXU1DQB3.
    • Model: SM-G930F Samsung Galaxy S7
    • Product Code: [BTU] UK
    • AP/PDA: G930FXXU1DQB3
    • CSC: G930FOXA1DQB1
    Changelist: 10422490
    Data wydania: 30.01.2017

Link do pobrania romu:

G930FXXU1DQB3_G930FOXA1DQB1_BTU.zip

BTU_G930FXXU1DQB3_G930FOXA1DQB1.zip - mój G-dysk

lub skorzystaj z programu SamFirm.

Wielkość pliku: 2.14 GB
    Instalacja: Odin 3.12

Udostępniona tu wersja FW jest wersją multicsc co oznacza, że po instalacji na telefonie z dotychczasową wersją XEO pozostaniemy z XEO.
    W przypadku posiadania wersji operatorskiej oprogramowania nasze CSC zostanie podmienione na BTU, ponieważ rom przeznaczony jest na rynek UK.
    Wszystkich chętnych do wcześniejszego skorzystania z Nougata informuję, że w przypadku modeli S7 i Edge nie ma problemów z póżniejszym przywróceniem oficjalnej wersji XEO lub wydania operatorskiego.

Mała podpowiedź z mojej strony.

Jeżeli na urządzeniu posiadacie już poprzednią wersję Nougata - podczas tej aktualizacji z wykorzystaniem programu odin dodajemy plik HOME CSC,
    NIE DODAJEMY PLIKU PIT
    dzięki tym działaniom nie utracimy naszych danych!!! Telefon zaktualizuje się i uruchomi ponownie jak przy zwykłym restarcie.

Po samej aktualizacji telefon będzie uruchamiał się oczywiście dłużej niż zawsze, pamiętajcie o tym i bądźcie cierpliwi.

W przypadku świeżej instalacji na FW 6.0.1 zalecam wykonanie tego z użyciem pliku PIT, który uzyskamy po wypakowaniu z pliku CSC (nie jest to obowiązkowe, ale zalecane). W przypadku instalacji z użyciem PIT zalecam również skorzystanie z pliku CSC a nie HOME CSC.

Ostatnio edytowany przez Szewcu72; [ARG:4 UNDEFINED].

Czy jeśli mamy zainstalowanego Knoxa to zostanie jakiś ślad po wgraniu w/w aktualizacji? Gwarancja telefonu zostanie naruszona?

Komentarz

Przy rozpakowywaniu pliku wyskakuje bład, który skutkuje uszkodzeniem plików wykonawczego AP - odin go nie akceptuje. Już 2 razy pobrałem plik z samMobile i ciągle to samo. W czym może być problem?

teraz próbuję pobrać plik udostępniony przez Szewcu i zobaczymy

edit 13:32

PLIK z konta Szewcu72 jest prawidłowy wielkie dzięki - android uaktualiony do najnowsze wersji i wszystko śmiga
      Ostatnio edytowany przez Midi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Witam

Robie wszystko zgodnie z instrukcją, mam najnowsza wersje Odina v3.12.5, room pobranu prosto od Szewca.
        Za każdym razem kiedy w odinie daje START to wyskakuje coś takiego a na ekranie telefonu czerwony napis SECURE CHECK FAIL (BOOTLOADER)
        Jako CSC probowałem dodać CSC/HOME CSC
        FAIL.jpg
        Dodam ze SE 7Edge ma fabryczna wersje 6.0.1 nigdy nic przy nim nie grzebałem.
        Ktoś coś?

Komentarz

Zamieszczone przez PanSonic Zobacz posta
          Ktoś coś?
          Spróbuj starszej wersji odina, uruchom go jako administrator. Wielu mówi, że to nie robi różnicy, ale ja zawsze zalecam zaptaszenie opcji debugowania.
          Co do knoxa i gwarancji. Nie ma śladu, nie narusza.

Komentarz

Zrobiłem wszystko tak jak mówiłeś i dalej wyskakuje FAIL w odinie oraz FAIL SECURE na ekranie telefonu, jeśli jako CSC dodaje same CSC to Odin zostaje zawieszony na SetupConnection a przyciski START/RESET/EXIT robią nie aktywne.
            <ID:0/006> SetupConnection..
            <ID:0/006> Can't open the serial(COM) port.
            <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
            Mimo ze sterowniki USB są świeżo zainstalowane z Smart Switch

Na prawdę mnie to wkurza bo problem z zawieszaniem się telefonu który opisywałem w dziale pomoc itp itd dalej występuje wiec myślałem ze nowy soft będzie dla mnie ratunkiem a to tez nie działa...

Dziwna sprawa

Edit: Ciągle główkuje jak to naprawić i teraz spróbowałem wersje z plikiem PIT wyciągniętym z CSC i pojawił się taki komunikat
            A na ekranie telefonu czerwony napis SECURE CHECK FAIL ( PIT)
            PIT.jpg
            Ostatnio edytowany przez PanSonic; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Spróbuj jeszcze w opcjach programisty włączyć odblokowanie OEM.
              Przeinstaluj jeszcze raz sterowniki. Zanim cokolwiek zaczniesz robić, po ich instalacji podłącz telefon we wszystkich trybach uruchomieniowych i poczekaj aż wszystkie się doinstalują.
              Pobierz jeszcze raz FW, plik CSC nie powinien zawieszać odina. Zmień kabel i port USB.
              I jeszcze pytanie. Jaką wersję FW masz obecnie ta telefonie?

Komentarz

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś, dalej nic.
                EDIT: Ok.... Chyba właśnie zrozumiałem co cały dzień chciałem zrobić. Wgrać softa z S7 do S7 Edge. Screenshot_20170208-200901.png

Ostatnio edytowany przez PanSonic; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Czy po wgraniu Nougata będą przychodzić aktualizacje? Czy 7.0 zostaje na wieki wieków?

Komentarz

Jeżeli pojawią się te dla XEO, to na pewno zaczną przychodzić.
                    Ostatnio edytowany przez Szewcu72; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Szewcu72 szybkie pytanie, da rade zmienić białe tło w galerii ze zdjęciami? Tak wiem ze po chwili zmienia się na czarne ale i tak chciałbym aby cały czas było czarne ( motywy już zmieniałem ).

Komentarz

Witam. Skąd pobrać odina

Komentarz

Zamieszczone przez Partner91 Zobacz posta
                          Skąd pobrać odina
                          http://odindownload.com/

Komentarz

Wszystko zależy od motywu, czy jest dobrze zrobiony. Jeżeli występują jakieś anomalia to znaczy, że błąd powstał na etapie "twórczym".

Wysłane z mojego SM-G930F

Komentarz

Dzięki Szewcu72. Wszystko hula. Natomiast nie jestem zbyt zadowolony z dynamiki tej 7-demki. Rozumiem, że to problemy "wieku dziecięcego". Jest bardzo spowolniony, przy wychodzeniu z jakiegoś programu np do pulpitu głównego to zanim się wszystkie ikonki załadują trwa to wieki - jak na taką maszynę jak Galaxy S7 Edge i tak długo wyczekiwany nowy Android Nougat to muszę przyznać że baaaardzo daleko mu do ideału Mam nadzieję że przyjdzie update do 7.1 i to szybko. Ale pytałem cię wcześniej czy będą przychodzić aktualizacje, bo gdzieś czytałem że nie koniecznie jeśli postanowiliśmy wgrać go sobie wcześniej z pominięciem updatów od Samsunga.

Komentarz

Pracuję...
                              X