Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cewka qi chip samsung galaxy s5

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Cewka qi chip samsung galaxy s5

Mam problem- mam ładowarkę indukcyjną działającą (sprawdzona na innych urządz.)
    natomiast nabyta cewka CEWKA QI CHIP SAMSUNG GALAXY S5
    nie działa na Samsungu S5 jak można sprawdzić lub naprawić.
    Ostatnio edytowany przez rotombox; [ARG:4 UNDEFINED].

Jak nie działa, to reklamacja.

Komentarz

Co do sprawdzenia, to wystarczy położyć cewkę na ładowarce a do styków dotknąć diodę led (pamiętać o biegunowości), jeżeli zaświeci to znaczy, że cewka jest ok.

Komentarz

Cześć.

Mam kilka pytań o moduły do ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi.

W sprzedaży dostępne są różne moduły z dwoma oraz z trzema stykami.
        Telefon w którym będzie działał taki moduł to G900F.

1. Które modele są lepsze, z dwoma stykami czy z trzema stykami?
        Dodatkowy styk z tego co udało mi się wyszperać odpowiada za funkcję sleep/wake up.

qi.cewki.jpg

2. Różne są też podawane prądy na wyjściu układu. Wartości prądu wynoszą od ok 600 mA do 1000 mA.
        Czy przy ładowaniu indukcyjnym lepiej jest wybrać niższy prąd ładowania aby zapewnić baterii dłuższą żywotność? Nie zależy mi na szybkości ładowania tylko na większej żywotności baterii.

Komentarz

Adrajan
          1. Jeśli prawdą jest, że trzeci styk odpowiada za funkcję sleep/wake up, to lepiej 3 A zobacz na ile jest miejsce w S5 tak właściwie - bo klapka ma tak jakby 5, z czego dwa wyglądają mi na odpowiadanie za NFC(?), a trzy za ładowania.
          2. Są teorie, że lepszy niski prąd ładowania, bo to mniej "męczy" baterię. Ja jednak uważam, że 600mA będzie w naprawdę przeszkadzający sposób wolno ładować telefon i wybrałbym 1A
          (Nic też nie szkodzi obsługująca 1000mA cewka, bo możesz podłączyć słabszą ładowarkę - np. 500 lub 700 mA)

Komentarz

Adn. 1 Też mi się wydaje że te 2 górne złącza w telefonie, to styki NFC. S5 ma antenę do NFC w baterii, dodatkowe styki (prawdopodobnie) są na potrzeby pokrowca s view cover Aby lepiej przechodziły fale 13,56 MHz. Również w zwykłych "plecach" z ładowaniem indukcyjnym jest 5 złącz. Co więcej w chińskim sklepie wysyłkowym sprzedawano taki wynalazek jak futerał s view cover z ręcznie doklejoną cewką, są tam tylko trzy styki http://img.dxcdn.com/productimages/sku_336043_5.jpg czyli do obsługi funkcji sleep/wake up.

Adn. 2 Dłuższe ładowanie mnie nie zniechęca. Ale słusznie mówisz, że cewka o wydajności 1000 mA jest praktyczniejsza gdyby była potrzeba szybkiego naładowania akumulatorka. Na szczęście w S5 akumulatorek wymienia się gołymi rękami gdyby szybko padł od większego prądu

Komentarz

No to myślę, że odpowiedź jest jasna 3-styki, możliwie największy prąd ładowania i heja
              No właśnie to swoją drogą, baterię zawsze można wymienić a telefonik nieśmiertelny też nie będzie

Komentarz

Ok, dzięki za sugestię Jak kupię gadżety do ładowania indukcyjnego to się pochwalę jak to działa - taka mini recenzja. Może komuś taka wiedza się przyda

Komentarz

Pracuję...
                X