Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Note z Orange, a simlock i inne blokady

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Note z Orange, a simlock i inne blokady

Zawsze chciałem mieć Note, najlepiej właśnie ten pierwszy i oryginalny, no i teraz mam szansę.

Niestety urządzenie jest z Orange, a ja nie posiadałem nigdy Samsunga z Orange i poza tym, że u nich 99% urządzeń miało simlocka (na szczęście od tego odeszli).

Stąd pytanie: Czy Note, oprócz simlocka, ma jakieś inne blokady (coś jak blokada fastboota w Sony), które mogłyby przeszkodzić w zabawie z Customami, kernelami, itp?
    Orange + Virgin | MOTOROLA Moto X Play (XT1562) | 6.0.1, Resurrection Remix 5.7.4,Optimus Kernel R14, TWRP 3.0.2-r3
    WiFi | ASUS Transformer Pad (TF300T) | PAC-man KK & Xubuntu 14.04, KatKernel 18, TWRP 2.8.7.2
    Play | SONY Xperia Z Ultra LTE (C6833) | AICP 7.0, GreatDevs, TWRP 3.0.2-0

Pierwszy Note - nic a nic . Tylko siadać i jazda do zabawy

Komentarz

I tak się nie udało (Allegro). Widzę, że trzeba mieć tak ze 200zł, a szykowałem się z 150... Może za jakiś czas się uda.

Ale dzięki za informację. Zbytnio Samsunga nie lubię, więc się nie interesowałem, a widzę, że trzeba
      Orange + Virgin | MOTOROLA Moto X Play (XT1562) | 6.0.1, Resurrection Remix 5.7.4,Optimus Kernel R14, TWRP 3.0.2-r3
      WiFi | ASUS Transformer Pad (TF300T) | PAC-man KK & Xubuntu 14.04, KatKernel 18, TWRP 2.8.7.2
      Play | SONY Xperia Z Ultra LTE (C6833) | AICP 7.0, GreatDevs, TWRP 3.0.2-0

Komentarz

Trzeba, trzeba, bo można bardzo szybko wypaść z obiegu
        Telefony tak do S3 (i9300) Samsunga były banalne w jakichkolwiek modyfikacjach (wszystko do wyzerowania za pomocą Triangle Away), Note 2 i S4 w aktualizacji dostały KNOX'a i już od tych telefonów w górę modyfikacja jest nieodwracalna (tzn. samą modyfikację można cofnąć, ale flaga jest nabita), ale to nieważne.
        W każdym razie w starszych Samsungach można robić co się chce, byle się nie pomylić

Swego czasu najtrudniejsze w "modowaniu" były HTC, ale powiem szczerze, że od jakiegoś czasu też się nie interesuję tematem - rynek się baaardzo zmienia

Komentarz

Zamieszczone przez baweu Zobacz posta
          Pierwszy Note - nic a nic . Tylko siadać i jazda do zabawy
          Nic bardziej mylnego - Galaxy Note GT-N7000, podobnie jak i Galaxy S II GT-I9100 to modele bardzo podatne na awarie pamięci NAND podczas niepoprawnych modyfikacji. Oczywiście można te urządzenia modyfikować, jednak wcześniej zachęcam do zapoznania się z tematem hard bricka w tych modelach w celu uniknięcia problemów. Galaxy Note II i Galaxy Note 3 oraz Galaxy S III i Galaxy S4 to modele wolne od tych awarii a wspomnianym Knox'em nie ma się co przejmować, ponieważ do poprawnej pracy jest zbędny a gwarancje producenta na te modele, gdzie mógł być brany pod uwagę z pewnością się już zakończyły
          Ostatnio edytowany przez e-daniel; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

e-daniel Halo, ale to hard bricki i awarie pamięci NAND podczas niepoprawnych modyfikacji
            S III swego czasu też się borykało z Sudden Deathem, tak jak niemalże każdy telefon - tu pamięć NAND, tu partycja EFS, tu płyta główna... długo by wymieniać
            Oczywiście warto (a nawet trzeba) się z tymi poradnikami zapoznać, ale autor pytał o "Czy Note, oprócz simlocka, ma jakieś inne blokady (coś jak blokada fastboota w Sony) [...]", dlatego takich "szczegółów" nie uwzględniałem
            Tak czy tak dzięki za uzupełnienie

Komentarz

Pytał też o zabawy z customami i kernelami a w tym przypadku bez odpowiedniej wiedzy można sobie narobić więcej bałaganu niż korzyści z modyfikacji

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

Pracuję...
              X