Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wgrywanie romu przy pomocy SP Flash Tool

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wgrywanie romu przy pomocy SP Flash Tool

  Poniższy krótki poradnik będzie dotyczył sposobu na wgranie romu do telefonów Prestigio. Teoretycznie powinien zadziałać z każdym urządzeniem z androidem i układem MediaTek.

  Na początku pobieramy ze strony SP Flash Tool - Download SmartPhone Flash Tool program SP Flash Tool i rozpakowujemy go w dowolnej lokacji. Ściągamy również z w/w strony sterowniki do urządzeń z układem MediaTek i instalujemy je. Windows może prosić o potwierdzenie instalacji sterowników ponieważ nie są one dla niego odpowiednio podpisane cyfrowo. Zgadzamy się na to.

  Ściągamy potrzebny nam rom i rozpakowujemy go w dowolnej lokacji. Będzie to sporo plików. Jeżeli pomiędzy nimi będzie plik Checksum.ini kasujemy go ponieważ uniemożliwi na on wgranie romu.

  Upewniamy się czy telefon jest w pełni naładowany. Jeżeli nie ładujemy baterię najlepiej do pełna.
  Uruchamiamy program SP Flash Tool. Nie podłączamy telefonu. Ukaże nam się coś takiego jak na poniższym obrazku, lecz jeszcze bez spisu plików. Klikamy na Scatter-Loading i w katalogu z romem szukamy pliku MT6582_Android_scatter.txt. Pokaże się nam lista plików.

  SPFT.jpg

  Zostawiamy opcję Download only bez zmian i klikamy u góry w zieloną strzałkę z napisem Download. Wyłączamy telefon i podłączamy wyłączony. Wgrywanie romu powinno nastąpić automatycznie.
  Po zakończeniu odpinamy telefon i włączamy go. Następuje rozruch jak nowego prosto ze sklepu.

  Pomimo iż sposób jest w pełni bezpieczny nie mogę wziąć odpowiedzialności za czyjeś niepowodzenia, więc wszelkie modyfikacje robisz na własną odpowiedzialność.
  Ostatnio edytowany przez FACETO; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Drobne zmiany w opisie.

 • #2
  Tu macie wsparcie: MultiPhone 3502 DUO

  Komentarz


  • #3
   Ale tylko update, a nie cały rom.

   Komentarz


   • #4
    Dziękujeę za pomoc, działa w 100%!!!

    Komentarz

    Pracuję...
    X