Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OFFICIAL][7.1.1] LineageOS 14.1

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [ROM] [OFFICIAL][7.1.1] LineageOS 14.1

Oto i on, LienageOS dla Moto x Play - właśnie dziś pojawił się pierwszy nightly build. Wielkie dzięki dla squid2 za opiekę nad naszym urzadzeniem.

Instalacja:
    • Wymagane najnowsze TWRP - [RECOVERY] TWRP dla Moto X Play
    • Pobierz ROM i opcjonalnie GApps
    • Skopiuj na urządzenie
    • Wykonaj full wipe w TWRP
    • Zainstaluj ROM, potem GApps
    • Uruchom telefon

Download:
    ROM
    Open GApps

Czy wspiera TurboPower?
    Jak ogólnie z stabilnością systemu, czy jest to tak jak przed w cm 14.1?
    Czy coś zmienili dodatkowego?

gapps: arm/7.1/pico są najstabilniejsze?
    Siemens c35 -Siemens A50 - Siemens C55 - Siemens CX65 -Sony CMD J-70 - Mitsubishi Trium Eclipse - Sagem myX-1 - Sagem my302X - Nokia 3310 - Samsung Omnia - SonyEricsson Xperia X1 - Nokia 3110 Classic- Nokia 5530XM - Sony Ericsson Xperia Neo V – LG nexus 4 – LG f70 – LG g3 - Moto X play

Komentarz

Tak, wspiera szybkie ładownie.
      Jest stabilny tak samo jak CM, przecież to jego kontynuacja.
      Ze zmian warto może wspomnieć, że ROM nie ma na starcie roota, jeśli ktoś chce, trzeba doinstalować paczkę stąd: https://download.lineageos.org/extras (konkretnie su (arm)).
      OpenGapps wciąż są zalecane, jak zwykle instaluję nano.

Komentarz

Na razie jest to nightly, co chyba oznacza, że jest to cos typu wersji beta, niedokończonej.

Zainstalowałem 2 dni temu i tak:
        - zdarzają sie crashe jakichś aplikacji, np. ustawień, na stocku przez rok chyba nie zdarzyło się to ani razu,
        - nie wiem dlaczego internet komórkowy przestał mi działać (zniknęla ikonka LTE, internet nie działał), trzeba było zrestartować urządzenie,
        - w nocy telefon leżąc zużył połowę baterii, możliwe że to wina diody powiadomień (dostałem smsa przed 24 i potem caly czas migalo do rana)?
        - brak jeszcze kilku opcji z CM, np. Theme Engine,
        - raz telefon zawibrował w kieszenie i potem nie reagowal na przycisk włączenia przez ok. 10 s. Po tym czasie normalnie działał (nie wyłączyl sie).

Na plus:
        - na razie płynne działanie,
        - bardziej funkcjonalny od stocka, ma rożne cyanogenmodowe dodatki, działa dioda powiadomień, LiveDisplay,
        - Android 7.1 i nowości z tym związane.

Komentarz

Zamieszczone przez pararocker Zobacz posta
          Na razie jest to nightly, co chyba oznacza, że jest to cos typu wersji beta, niedokończonej.
          Tak jak w CM, jest nightly, będzie snapshot i stable, wszystko w swoim czasie.

- nie wiem dlaczego internet komórkowy przestał mi działać (zniknęla ikonka LTE, internet nie działał), trzeba było zrestartować urządzenie,
          Znany bug, squid2 wciąż z nim walczy, AFAIK. Występuje czasami po rozłączeniu z siecią Wi-Fi. Proponowanym przez użytkowników obejściem problemu jest zaznaczenie w opcjach programisty, by dane komórkowe były aktywne także gdy telefon połączony jest z siecią Wi-Fi.

- brak jeszcze kilku opcji z CM, np. Theme Engine,
          W CM 14.1 też go nie było, pracują nad tym.

ma rożne cyanogenmodowe dodatki
          To raczej nic zaskakującego, to przecież CM po rebrandingu.

Komentarz

Pracuję...
          X