Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oficjalne odblokowanie bootloadera, instalacja recovery oraz root

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [TUTORIAL] Oficjalne odblokowanie bootloadera, instalacja recovery oraz root

UWAGA: PORADNIK DOTYCZY TYLKO WERSJI EUROPEJSKIEJ (H850)!
    NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POTENCJALNE SZKODY ANI UTRATĘ GWARANCJI

AKTUALIZACJA: Według doniesień z XDA tutorial ten zadziała także na Nougacie. Należy tylko ściągnąć nowsze TWRP (twrp-3.0.2-0-h850.img).
    LG umożliwił oficjalne odblokowanie bootloadera za pośrednictwem tej strony. W tym poradniku opiszę wszystko krok po kroku
    Jeśli chcesz rozpocząć wgrywanie custom ROM-ów, musisz zacząć od tego.

Pamiętaj, że na chwilę obecną nie ma opcji odwrócenia wykonanych czynności.

Wymagania:
    • LG G5 H850
    • komputer z ADB oraz fastboot (tutorial: tutaj)
    • podstawowa znajomość ADB (jeśli to Twój pierwszy raz, bądź ostrożny)
    • zapisany IMEI urządzenia (sprawdza się go poprzez wpisanie w dialerze kodu *#06#)
    • konto developera LG (darmowe, rejestracja tutaj)

Jeśli wszystko masz przygotowane, czas przejść do roboty. W razie potrzeby oficjalny poradnik LG znajduje się tutaj, ale ten jest nieco dokładniejszy i - przede wszystkim - po polsku.
    1. Na początku, musisz włączyć Debugowanie USB. Aby to zrobić, wymagany jest dostęp do Opcji dla programistów. Należy wejść w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu i 7 razy nacisnąć Numer kompilacji. Teraz cofnij się do ekranu Ustawienia, wybierz Opcje dla programistów, włącz je w prawym górnym rogu, a następnie włącz Debugowanie USB.
    2. W Opcjach programistycznych włącz opcję Umożliwić odblokowanie OEM. Ten krok jest bardzo ważny
    3. Podłącz telefon do komputera. Jeśli ADB nie wykrywa Twojego urządzenia, spróbuj zmienić tryb USB z Ładowania na MTP lub PTP.
    4. Włącz terminal i wpisz poniższą komendę ADB, aby uruchomić telefon ponownie w bootloaderze.
      Kod:
      adb reboot bootloader
    5. Jeśli jesteś w trybie bootloader, wpisz poniższą komendę aby uzyskać ID urządzenia
      Kod:
      fastboot oem device-id
    6. Otrzymasz odpowiedź zawierającą ID urządzenia. Zapisz je sobie, ponieważ inaczej nie odblokujesz bootloadera.
      Kod:
      $ fastboot oem device-id
      	(bootloader)-----------------------------------------------------------------
      	(bootloader) Device-ID
      	(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
      	(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
      	(bootloader)-----------------------------------------------------------------
      Dla powyższego przykładu, ID urządzenia to CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC 5584E8EF8789B1.
      Pamiętaj, aby zwrócić na to uwagę i zapisać sobie SWOJE.
    7. Przejdź na stronę, wklej swój IMEI, swój Device ID i wciśnij przycisk Confirm. Po kilku minutach otrzymasz możliwość ściągnięcia pliku unlock.bin. Umieść go w katalogu z adb. Pamiętaj, że ten plik jest spersonalizowany do Twojego telefonu.
    8. Upewnij się, że telefon dalej jest w trybie fastboot wpisz poniższą komendę, aby odblokować bootloader.

To odblokuje Twój bootloader, co poskutkuje utratą gwarancji ORAZ przywróci ustawienia fabryczne telefonu usuwając wszystkie dane!

Kod:
      fastboot flash unlock unlock.bin
    9. Gotowe! Teraz wystarczy wpisać poniższą komendę i już możesz cieszyć się telefonem z odblokowanym BL!
      Kod:
      fastboot reboot

Twój bootloader jest już odblokowany, czas z tego skorzystać. Na początku zainstalujemy recovery, a z jego pomocą zrootujemy urządzenie. Ściągnij SuperSU i umieść je na karcie SD. Nie ustawiaj jej jako adoptive storage!
    Pobierz także TWRP i umieść je w katalogu z adb.
    Do roboty!
    1. Pamiętaj o ponownym włączeniu debugowania USB. Odblokowanie bootloadera spowodowało przywrócenie ustawień fabrycznych, a więc także wyłączenie tej opcji.
    2. Kod:
      adb reboot bootloader
    3. Czas sflashować recovery
      Kod:
      fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-h850.img
      Pamiętaj, że nazwy plików mogą się różnić! (dla Nougata należy pobrać plik twrp-3.0.2-1-h850.img)
    4. Aby TWRP się zainstalowało, nie możesz teraz przejść prosto do systemu! Musisz wykonać poniższe kroki!
    5. Wyjmij kabel USB z telefonu oraz wyjmij z niego baterię. Poczekaj dosłownie sekundę i włóż baterię ponownie. Teraz należy wejść w tryb recovery, co powinno załadować nam TWRP.
    6. Aby wejść w tryb recovery:
    • Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisz Power (to ten z tyłu ) oraz Volume down (to ten, który ścisza dźwięki )
    • Gdy pojawi się logo LG, od razu puść na chwilę klawisz Power i od razu kliknij go ponownie (nie puszczaj klawisza Volume down!)
    • Trzymaj przyciski, dopóki nie zobaczysz okna Factory Reset. Potwierdź. To ponownie wymaże wszystkie Twoje dane!

Już prawie gotowe. Jeszcze tylko root.
    1. Użyj opcji mount dla external_sd.
    2. Jeśli czujesz taką potrzebę, warto teraz zrobić back-up!
    3. Wciśnij przycisk Install, przejdź do external_sd oraz znajdź plik zip zawierający SuperSU, który tam umieściłeś. Zainstaluj go.
    4. Gotowe! Posiadasz odblokowany bootloader, custom recovery (TWRP) i roota (SuperSU)!

Oryginalny wątek: XDA
    Ostatnio edytowany przez baweu; [ARG:4 UNDEFINED].

Witam, robię według opisu. I jak dochodzę do momentu factory reset klikam 2 razy yes i uruchamia mi się telefon zamiast recovery...
    ktoś coś??

Ok poradziłem sobie, i pamiętajcie tak jak pisze w poradniku...Po instalacji TWRP wyjąc baterie a nie kończyć poleceniem- jak ja.

Dobry poradnik
    Ostatnio edytowany przez nonkowski; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Instrukcja zajeb... szacun.. , niestety ja się borykam z problemem odblokowania botloadera.. zatrzymuje mnie etap..fastboot oem device-id i telefon nie reaguje.. pomocy.. już walcze 4 dni z tym szajsem pozdro

Komentarz

Ale jak nie reaguje? Po wpisaniu komendy nie dzieje się nic czy jak?

Komentarz

Najdziwniejsze jest to, że już prawie wszystkie metody testowałem z tymi zasranymi sterownikami (mam Windows 10 x64) i po wpisaniu komendy w konsoli systemu :(adb reboot bootloader) telefon przechodzi w tryb botloadera natomiast po wpisaniu komendy : (
          (fastboot oem device-id) - telefon nie reaguje a komunikat w konsoli ukazuje się (Wait for devices) już nie wiem co robić a muszę zrotować tego fona

Komentarz

Wygląda na to, że telefon w trybie fastboot nie jest widoczny dla Windowsa.
            Kiedy będzie w trybie fastboot, sprawdź w menedżerze urządzeń, czy telefon nie jest widoczny jako nieznane urządzenie. Jeśli tak, zainstaluj sterowniki.

Komentarz

Udało się wszystko chrzanił Windows 10 .... pfff... zrobiłem instalke na innym dysku Windowsa 8.1 i poszło bez problemu.. wielkie dzięki za pomoc instrukcja dokładna i przejrzysta ...!!!!!

Mam pytanie czy znajde w necie najnowszy room nie brandowany do mojej G5 ? Obecny który posiadam jest od Orange i jest tam tyle śmieci że masakra :/ pozdro.. (jak by moje pytanie dotyczyło innego działu to prośba o przeniesienie i z góry przepraszam)

Komentarz

@Rypsior Trochę inny dział, ale raz nie zawsze Jak masz zrootowany telefon, to rebrand oznacza całą zabawę od nowa - przemyśl ręczne pousuwanie śmieci za pomocą np. Link2SD

Komentarz

Witajcie, mam problem ze swoim LG G5 - H850, pojawił się nowy room Nougat 7.0 więc zrobiłem upgrade noi teraz zaczeły się schody , ponieważ nie mogę zainstalować TWRP w telefonie a co za tym idzie że nie mogę go zrotować ... help...

Komentarz

Rypsior Trzeba czekać aż pojawi się coś na Nougata.

Komentarz

I jak pojawiło się coś ?

Komentarz

Pomocy, dajcie proszę jakiś link z instrukcją do wgrania softu go LG G5 H850 .. pobrałem soft niebrandowany ale nie mam czym go wgrać...

Z góry dzięki

Komentarz

Rypsior PODOBNO nowa wersja TWRP działa na Nougacie. Czyli musisz wykonać wszystko tak samo jak w tym poradniku używając nowszej wersji TWRP (z 1 na końcu)

Komentarz

Pracuję...
                          X