Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z ruu, błędy podczas wgrywania, nie działa usb w m9

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• problem z ruu, błędy podczas wgrywania, nie działa usb w m9

Witam. Mam M9, od zakupu zmagał się z kilkoma wadami, tj.

- szybkie rozładowywanie,

- długie włączanie po kilku(nastu) próbach,

- nie jest wykrywany przez usb, tzn po włączeniu nie pojawia się belka z wyborem trybu ładowania, transferu itp., nie jest wykrywany przez komendy adb devices ani w trybie fastboot. Mam też M8 i on jest wykrywany we wszystkich trybach, także sterowniki raczej są ok,

- oryginalna ładowarka i kabel ale ładuje się bardzo długo, ponieważ wykrywał ją jako nieoryginalną.

Zrobiłem s-off bez żadnych problemów przeszło. Mam stock recovery więc zabrałem się za ruu w zip, poszły następujące

0PJAIMG_HIMA_UHL_N70_SENSE80_MR_HTC_Europe_4.14.40 1.7_Radio_01.01_U114401011_117.00.61117G_2_F_relea se_490768_signed_2_4 - to nie wgrywa sie

0PJAIMG_HIMA_UHL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_3.35.40 1.10_Radio_01.01_U11440792_97.00.51203G_F_release_ signed - działa, ale na tym występują problemy właśnie z wolnym ładowaniem

potem kolejno 3 które działają to

0PJAIMG_HIMA_UHL_L50_SENSE70_HTC_Europe_1.32.401.8 _Radio_01.01_U11440261_56.02.50306G_2_F_release_42 5571_signed_2

0PJAIMG_HIMA_UHL_L50_SENSE70_HTC_Europe_1.32.401.1 5_R1_Radio_01.01_U11440261_56.02.50306G_2_F_releas e_426891_signed_2

0PJAIMG_HIMA_UHL_L50_SENSE70_HTC_Europe_1.32.401.1 5_R2_Radio_01.01_U11440261_56.02.50306G_2_F_releas e_427846_signed_2 działające ruu

I na nich telefon działa lepiej, wszystko działa można dzwonić działa wifi itd. z tym, że dalej nie działa usb, co za tym idzie nie mogę podpiąc w fastboot, wgrać twrp, zrobić roota przez Kingo Root a aplikacja też nie chce go zrootować. Powodem dla którego może nie działać jest błąd przy wgrywaniu RUU, tzn. wrzucam dowolny z wymienionych wcześniej w formie zip potem download mode startuje i gdy lecą poszczególne rzeczy to dochodzą do 100% jednak 2-3 pozycje, m.in. sensors i tp cośtam się nie wgrywają. Co proponujecie? Myślałem o wrzuceniu romu M9_Deodexed_4.28.401.3 i wgranie z recovery, ale po wejsciu w apply from sd card wywala access denied .

Komentarz

Zapomnij o kingo root, tak nie zrootujesz M9
      Twrp wgrywaj w download mode, może coś więcej - jak wgrywasz jaka komenda - jaka wersja twrp

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowany przez linar10; [ARG:4 UNDEFINED].
      Jesteś zainteresowany moderacją? Chcesz spróbować swoich sił? Napisz - chętnię odpowiem na wszystkie pytania
      HTC 10 S-OFF

Regulamin | Wyszukiwarka | Jak nazwać temat | Edycja i zmiana nazwy tematu | HTC Poradniki

Tłumaczenia (PL):
      - TWRP Recovery & Sense Toolbox & Xtended Settings & Wear Mini Launcher & TouchPal & ICE Configurator & LeeDrOiD Tweaks & Magisk Manager
      - Venom Tweaks HTC - One S (C2) | E8 | M7 | M8 | M9 | 10 - Wszystkie tłumaczenia

KONTAKT PW lub linar10@androidnow.pl

Komentarz

TWRP próbowałem apką ze sklepu jak w przypadku m7 i m8, ale do tego wymagany jest root. Problem w tym, że w trybie fastboot komputer nie widzi telefonu, w menedżerze urządzeń nie pojawia się nic, nawet nierozpoznany sprzęt itp. Pobrałem twrp-3.1.0-0-hima.img i domyślam się, że komenda fastboot flash recovery recovery.img ale nie widzi mi w trybie fastboot telefonu, teraz na próbę podłączyłem m8 i... też mi nie wykrywa, w m8 mam twrp wlazłem też w adb sideload i też nie wykrywa, także chyba namieszane w sterownikach. Htc sync najnowszy, https://docs.google.com/file/d/0B1S0...JmSE1BUWc/edit te do fastboota będą dobre?

Komentarz

Odinstalować wszystko co ma w nazwie htc i zainstalować ponownie według tutka z działu poradników.
          Jeśli używasz komputer stacjonarny to wejście usb musi być do płyty głównej, nie przez jakieś przejściówki na obudowie

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Jesteś zainteresowany moderacją? Chcesz spróbować swoich sił? Napisz - chętnię odpowiem na wszystkie pytania
          HTC 10 S-OFF

Regulamin | Wyszukiwarka | Jak nazwać temat | Edycja i zmiana nazwy tematu | HTC Poradniki

Tłumaczenia (PL):
          - TWRP Recovery & Sense Toolbox & Xtended Settings & Wear Mini Launcher & TouchPal & ICE Configurator & LeeDrOiD Tweaks & Magisk Manager
          - Venom Tweaks HTC - One S (C2) | E8 | M7 | M8 | M9 | 10 - Wszystkie tłumaczenia

KONTAKT PW lub linar10@androidnow.pl

Komentarz

Wgrałem firmware M9_1.32.401.17_NoWipe_TWRP_2864_rename_to_ROM.zip i wgrały się te pozycje co na zdjęciu z tym wyjątkiem, że dodatkowo wgrało się też sensor_hub.img, poztsałe 2 pozycje nadal pass . Z racji, że w tej paczce było twrp to zainstalowałem też Eragon 10.0 , nie chciałem nowych bo one są oparte na nowym firmware. Problem występuje nadal, poinstalowałem wszystkie sterowniki na nowo i nic, w pracy to samo M8 widoczny jako pamięć przenośna a M9 nie, podłączam z tyłu obudowy pod usb 2.0. popróbuje dzisiaj z nowszymi firmware z tych linków. Najlepszym rozwiązaniem pewnie byłoby wgranie tych full stock ale nie chce uwalić telefonu, bo jak pisałem komp go nie widzi więc nie wgram romu przez sideload.

Komentarz

Wgrywałem różne ruu, różne firmware i za każdym razem ten sam błąd z tym, że w niektórych wgrywa się prawidłowo sensors.hub ale w każdym nie wgrywa się tp_MXM11876.img oraz tp_syn3351.img . Sterowniki poinstalowane, M8 wykrywa mi prawidłowo, M9 nie pod windowsem, nie w adb nie w fastboot oraz nie wykrywa pendriva w trybie otg, wchodzac w TWRP również nie wykrywa pendrive na micro usb. Pomyślałem o wgraniu firmware ale full stock z tym, że z tego co rozumiem (poprawcie mnie jeśli źle myśle) po tym wszystkim JEDYNYM sposobem jest wrzucenie romu przez komende sideload? Komputer nie rozpoznaje po usb więc nie miałbym możliwości wgrania romu, chyba, że wtedy jest jakoś możliwość wgrania z karty pamięci albo np wgrać full stock żeby wszystko ładnie wyczyściło i wgrało poprawnie firmware a potem wgrać firmware nowipe z TWRP? Troche kombinacje, ale nie mam już pomysłu.

Komentarz

Pracuję...
              X