Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Na co przesiadamy się z N4

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Na co przesiadamy się z N4

Zmieniłem Nexusa 4 na Xiaomi Redmi 3 Note Pro 3/32.
    Pierwszym i największym plusem zmiany jest bateria. W nexusie maksymalnie udawało mi się dobić do 3 godzin na ekranie przy codziennym ładowaniu, a w Xiaomi udało mi się osiągnąć 7 godzin na ekranie przez 2 dni i jeszcze 13% baterii pozostało. Koniec z ciągłym noszeniem powerbanku
    Druga z zalet to ekran, 4,7" był już zdecydowanie za mały. 5,5" mieści się jeszcze w spodniach typu chino, a w marynarce nosi się bardzo komfortowo. Korzystanie z internetu jest bez porównanie wygodniejsze. Widoczność w słońcu i przy przeglądaniu nocnym zdecydowanie na korzyść Xiaomi.
    Trzecim plusem jest oprogramowanie(!). Zawsze byłem przekonany, że czyste oprogramowanie od Google jest najlepsze. Na nexusie ostatnie aktualizacje były fatalne: drain baterii, problemy z wifi i przełączaniem między nadajnikami oraz internetem mobilnym. MIUI mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Wszystko z czego korzystałem na nexusie (stock + xposed) jest tu w standardzie. Do braku standardowego menu przyzwyczaiłem się bardzo szybko. Jedyną rzeczą która mi brakuje jest odtwarzanie w tle muzyki z youtube z którego korzystałem z modułem xposed.
    Czwartym plusem jest aparat. Jest zdecydowanie lepszy od tego w n4, chociaż przy słabszym świetle zdjęcia są bardzo przeciętne ale i tak lepsze niż z nexusa.
    Piąta sprawa to jakość rozmów, po kilku rozmowach 2 osoby powiedziały, że wyraźniej mnie słychać

Teraz przejdę do wad:
    1) zablokowany bootloader - można już go odblokować, ale oficjalne oprogramowanie ma wszystko czego potrzebuję, więc nie widzę potrzeby zmian. Na nexusie rom zmieniałem kilkanaście razy, ale i tak zawsze wracałem do stocka + xposed
    2) brak nfc - nigdy z tego nie korzystałem, ale jeśli ktoś korzysta to może być wada. Portfel i tak muszę ze sobą mieć, bo trzeba gdzieś trzymać prawo jazdy, a jeden plastik nie robi mi różnicy.
    3) wolny ram - W wersji 3GB po zamknięciu procesów pozostaje 1,6 GB wolnego. Choć nie udało mi się tego zapełnić to więcej niż na nexusie.

Podsumowując ze zmiany jestem bardzo zadowolony. Za nexusa dałem 950zł ponad 2,5 roku temu, a Xiaomi kosztował mnie 800zł. Zdecydowanie polecam

Tags: hyundai hd700 đông lạnh, toyota vios 2017, xe tai 8 tan isuzu
    Ostatnio edytowany przez blackcats; [ARG:4 UNDEFINED].
Pracuję...
X