Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[DRIVERS] Instalacja sterowników od Google

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [TUTORIAL] [DRIVERS] Instalacja sterowników od Google

W niniejszym poradniku przedstawię jak szybko i sprawnie zainstalować sterowniki USB dla urządzeń z serii Nexus (i nie tylko).

Przygotowania

Należy się upewnić, że:
    • Mamy sprawne urządzenie.
    • Mamy kabel USB do transmisji danych, nie tylko do ładowania (czyli nie ma na kablu napisu w stylu "charge only").

Oczywiście banały, ale czasem zdarza się, że któregoś z powyższych brak.
    Poza tym pobieramy z linku podanego na końcu sterowniki a także włączamy debugowanie USB w opcjach programistycznych (dostępne w ustawieniach po kilkukrotnym tapnięciu numeru kompilacji w informacjach o urządzeniu).

Instalacja

Gdy już mamy pobrane sterowniki, podłączamy telefon do komputera.
    Otwieramy menedżer urządzeń - na jeden z ... sposobów:
    1) Klikamy menu start i wpisujemy menedżer urządzeń (lub część tej frazy) i uruchamiamy menedżera z listy (Windows 10).
    2) Używamy kombinacji klawiszy Win + R by otworzyć okienko uruchamiania i wpisujemy devmgmt.msc.
    3) Otwieramy w eksploratorze Mój komputer lub Komputer lub Ten komputer (zależnie od wersji Windows różnie się nazywa), klikamy prawym przyciskiem myszy w wolnym miejscu okna i wybieramy właściwości. Z linków po lewej stronie nowego okna wybieramy Menedżer urządzeń.

Znajdziemy tam pozycję nazwaną Android device lub podobnie.
    Spoiler:

Rozwijamy ją i klikamy prawym przyciskiem myszy na widocznym tam elemencie a następnie wybieramy Aktualizuj oprogramowanie sterownika...

Potem kolejno:
    Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika

Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze

Klikamy przycisk Z dysku... i nawigujemy do rozpakowanego wcześniej katalogu ze sterownikami od Google.
    Tam wybieramy plik .inf i zatwierdzamy.
    Gotowe!

Pobieranie
    USB Drivers
Pracuję...
X