Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Recenzja] Gear Fti2

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [Recenzja] Gear Fti2

  Kolejną recenzje chciałem napisać na temat opaski Samsung Gear Fit2.
  Od jakiegoś czasu sceptycznie podchodzę do produktów Samsunga, a to dlatego że mocno zawiodłem się na telefonie flagowym S4, do tego modelu używałem produktów samsunga i zawsze byłem zadowolony. Nie wiem jak te nowe modele się spisują i chyba na razie się nie dowiem, ponieważ zmieniłem na telefon Sony i jak na razie jestem zadowolony (zobaczymy jak długo). Szukałem opaski już od jakiegoś czasu, zastanawiałem się też nad zegarkiem, ale zawsze w którymś modelu było coś co mi nie pasował. Przymierzałem oglądałem, testowałem takie jak xiaomi, tomtom, garmin i trafił się Gear Fit2
  Przeczytałem kilka recenzji i stwierdziłem że Samsung wypuścił coś co mi powinno spasować, więc zaryzykowałem (bo nie jestem przekonany do ich produktów) i zakupiłem opaskę Gear Fir2 Niebieską w Komputroniku (najtańsza oferta w dniu zakupu).
  Pierwsze wrażenie przy zakupie zrobiła dobre, ładnie wykonana, materiały bardzo dobrze dopasowane i dobrze leży na ręce.


  Przy zakupie można zdecydować jaki rozmiar kupić i przeczytać funkcje Gear Fit2 nie otwierając pudełka, ponieważ na opakowaniu jest miarka i opis.
  Po uruchomieniu opaski należy sparować z telefonem co nie stanowi żadnego problemu. Jeśli ktoś ma inny telefon niż samsung tak jak ja to należy pobrać ze Sklep Play aplikację Samsung Gear oraz Gear Fit2 Plugin i  S Health do synchronizacji ćwiczeń.


  Brakuje mi natomiast połączenia (synchronizacji i pulsu) Endomondo i Runtastic (bynajmniej mi się nie udało tego zrobić)
  W Gear Fit2 mamy też możliwość ustawień i konfiguracji  oraz zmiany tarcz których jest bardzo dużo (każdy znajdzie coś dla siebie) można wybrać z poziomu telefonu


  albo prosto z opaski  Na Gear Fit2 można sprawdzać statystyki beż używania telefonu  Obsługa jest bardzo przyjemna i intuicyjna. Treningi można robić bez telefonu, a po powrocie samo zrobi synchronizację z aplikacją w telefonie.
  Fajną sprawą jest to że jeśli idziemy liczy nam kroki, jak zaczniemy jechać rowerem zaczyna liczyć jazdę rowerem, nie musimy nic przestawiać robi to sam automatycznie, super sprawa.
  Jeśli chodzi o zasięg połączenia telefonu z Gear Fit2 to jest bardzo dobry, oba urządzenia połączone są bluetooth, po zgubieniu połączenia jeśli opaska zbliży się do telefonu to bardzo szybko sama się z nim łączy.
  Powiadomienia z telefonu przychodzą bardzo szybko i nie ma z nimi problemu. Można odczytać całe wiadomości sms jaki mail oraz inne.
  Przychodzi powiadomienie od kogo i kawałek treści. mamy możliwość rozwinąć przeczytać ją całą lub wcisnąć aby odczytać na telefonie, można ją usunąć.
  Przy połączeniu przychodzącym możemy odrzucić połączenie lub wysłać wiadomość (z szablonu który ustawiamy).


  Teraz trochę z praktyki i sugestie dla Samsunga (może skorzystają).
  Jeśli chodzi o treningi to liczenie kroków liczy dość dokładnie, problem robi się gdy jedziemy samochodem po przejechaniu niecałych 900km w tym czasie doliczyło mi ok 1500 kroków, jest to i tak dobry wynik bo inna opaska naliczyła ponad 5 tyś (niezłe rekordy wtedy biłem), ale warto było by to skorygować jeśli jest taka możliwość. Tak samo jak jadę wolniej samochodem to włącza się jazda rowerem, ale korekta w tym może być niemożliwa bo opaska nie rozróżni samochodu od roweru Powinna być za to możliwość usunięcia takiego treningu, a mogę jedynie udostępnić.

  Pulsometr (to na czym mi bardzo zależało w opasce) mierzy bardzo dokładnie. Wiadomo że nie zawsze jest to w 100% wynik któremu można wierzyć, ale jak sprawdzałem z urządzeniem do tego przeznaczonym to na 10 razy 9 pokazało tak samo, w innej opasce na 10 razy pokryło się 4,więc Gear Fit2 wypada dobrze.
  Nie sprawdzałem jeszcze na basenie jak działa i jaka jest wodoszczelność Gear Fit2 , ale jak mi się uda to opiszę.
  Bateria zostawiłem na koniec bo to najsłabsze ogniwo, w różnych opisach czytałem że wytrzymuje 4 dni a nawet 5 dni, u mnie maksymalnie wytrzymało po naładowaniu wieczorem np. 08.08.16 i do dziś 10.08.16 16.00 zostało 15% baterii. GPS i WIFI są wyłączone jest tylko połączenie z telefonem. Na początku myślałem że to przez zabawę i ustawianie, ale przy zwykłym działaniu jest podobnie. Powiadomienia nie przychodzą bardzo często. Może po kilku ładowaniach bateria się "ułoży" i będzie lepiej, zobaczymy.
  Czasu działania z włączonym GPS nie sprawdzałem.
  Ładowarkę jeśli ktoś używa w domu to jest bardzo wygodna, ale jeśli tak jak ja dużo jestem w podróży to już tak różowo nie jest, było by na pewno dużo wygodniej jeśli by wytrzymywał te 4/5 dni. Może jest to kwestia oprogramowania więc proszę przy aktualizacji zwrócić na to uwagę.
  Czas ładowania od tych wspomnianych 15% do 100% wyszła 1,5 godziny.


  Ogólnie po tygodniu użytkowania jestem jestem mile zaskoczony z produktu jaki wypuścił Samsung. Jak by się udało wyeliminować te problemy o których wspomniałem opaska była by rewelacyjna. Cena jak zawsze mogła by być niższa, ale warto ją kupić.
  Postaram się w miarę możliwości jak coś ważnego (nowego) się wydarzy w opasce (z opaską) albo coś sobie przypomnę to napiszę.
  Ostatnio edytowany przez krisand; [ARG:4 UNDEFINED].
  !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!
Pracuję...
X