Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stało się! NvFlash powrócił! Teraz nasze Transformery są nieśmiertelne na bootloaderze 10.6! Unbrick!

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [WAŻNE] Stało się! NvFlash powrócił! Teraz nasze Transformery są nieśmiertelne na bootloaderze 10.6! Unbrick!

Witam,
    z wielką radością w końcu pragnę poinformować iż po wielu miesiącach starań użytkowników jak i deweloperów, w końcu nasze Transformery są nie możliwe do uceglenia . Na XDA Developers my użytkownicy Transformerów, stworzyliśmy petycję. Całość wymyślił -angel*, ja zaś prowadziłem fanpage na facebooku, oraz nieco pomagałem angelowi w ściąganiu podpisujących itd.

Ja raz w tygodniu pisałem maile do Asusa (Polskiego i Amerykańskiego oddziału). Za każdym razem dostawałem irytującą odpowiedź że jest to nie możliwe, gdyż możemy sobie tym zepsuć tablety. Było to żenujące, ale co ja na to poradzę...

Petycja nie przyniosła żadnych skutków. Jednakże dzięki deweloperom rayman (stwórca NVflasha) oraz XpLoDWilD (Odpowiedzialny za oficjalnego Cyanogenmoda oraz CWM dla TF300T i TF700) udało się dopiąć swego, i ominąć tą niesamowicie grubą barykadę ze strony Asusa. Dzięki chłopaki . Z dniem dzisiejszym to my użytkownicy mamy pełną władzę nad naszym tabletem.

Jak to działa?
    W naszym tablecie z racji tego że posiadamy procesor nVidia Tegra, możemy dostać się do specjalnego trybu zwanego APX Mode. Jest to oprogramowanie drzemiące w procesorze, oprogramowanie które dostarczyła nam nVidia. Asus nie chciał byśmy mogli z tego korzystać, więc zablokował tę możliwość na bootloaderze 10.4. Jednakże na 10.6 ona działa! Jeżeli nie działa wam fastboot, recovery i wszystko inne, APX zawsze będzie działać. Jest to ratunek, dzięki któremu już nigdy nie zbrickujemy naszych tabletów, choćby nie wiem co!

Jakie daje nam to możliwości?
    Teraz to my jesteśmy władcami naszych urządzeń. Od dzisiaj zaczyna się blokowanie bootloaderów, cofanie się do wersji ICS (Od dzisiaj jest to możliwe!). Naszemu urządzeniu już nic nie grozi.

Zobowiązuję się do stworzenia tutorialu, o tym jak zacząć przygodę z najnowszym NVflashem. Potrzebuję do tego troszkę czasu.

Ja odetchnąłem z ulgą, mam nadzieję że Wy również poczuliście się bezpieczniej.

W chwili obecnej można zrobić unbrick jedynie na bootloaderze 10.6.15..., wszyscy którzy uceglili swoje tablety na JB 4.1 czy pierwszej odsłonie bl 10.4, są pogrążeni, gdyż najprawdopodobniej im może pomóc jedynie wymiana płyty głównej.

Link do oficjalnego tematu na XDA!
    Ostatnio edytowany przez Torres9; [ARG:4 UNDEFINED].
    sigpic
Pracuję...
X