Reklamy wyświetlane na naszym portalu pomagają nam się rozwijać, a także urządzać konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli zależy Ci na kolejnych dobrych materiałach, które serwujemy na portalu prosimy o wyłączenie programu blokującego. Obiecujemy, że reklamy nie będą nachalne.

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyłączanie/blokowanie zbędnych aplikacji w Androidzie bez rootowania systemu

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [TUTORIAL] Wyłączanie/blokowanie zbędnych aplikacji w Androidzie bez rootowania systemu

Pragnę Wam przedstawić narzędzie do blokowania/wyłączania aplikacji w systemie Android. Wiadomym jest że w najnowszych wersjach systemu mamy taką możliwość w stocku, ale nie mamy możliwości wykonania tego dla wszystkich aplikacji, ponieważ do wielu z nich nie mamy dostępu bez wykonania roota.

Narzędzie Debloater pozwala nam właśnie na takie działanie.

ANI JA, ANI ANDROID NOW, NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY POWSTAŁE W WYNIKU ZASTOSOWANIA OPISANEJ METODY ORAZ UŻYCIA ZASTOSOWANYCH W NIEJ PLIKÓW.

Aby skorzystać z dobrodziejstw narzędzia musimy je pobrać. Pod tym linkiem: Debloater.7z znajdziecie paczkę dla systemu Windows, a tu linki dla OSX: dmg_file, mirror.

UWAGA!!! dostępna jest już wersja 3.90 - linki do pobrania oraz sposób aktualizacji dostępne w tym poście.

Po pobraniu wypakowujemy pliki. Powinien pojawić się plik instalatora: Debloater-setup-v3.85.exe oraz folder Debloater-upgrade-v3.85.zip, który również wypakowujemy.

Teraz instalujemy aplikację, ale jej nie uruchamiamy. Wypakowany z folderu Debloater-upgrade-v3.85.zip plik debloater.exe kopiujemy do folderu C: Program Files (x86)/Debloater/Debloater i zamieniamy z tym który powstał w czasie instalacji.

Po uruchomieniu i podłączeniu telefonu pojawi się nam komunikat ostrzegawczy, który oczywiście zatwierdzamy.

Po zniknięciu okna komunikatu mamy już dostęp do aplikacji w oknie której mamy informacje o połączeniu, naszym telefonie, stanie synchronizacji oraz poziomie naładowania baterii. Teraz klikamy na animowany przycisk w lewym górnym rogu, co spowoduje wczytanie listy aplikacji.

Gdy wszystko zadziała prawidłowo, po wczytaniu danych okno powinno wyglądać w jak na screenie w spojlerze.

Na liście aplikacji waszego telefonu, zaptaszone już będą aplikacje, które wcześniej sami wyłączyliści. Na mojej są np. składowe Knoxa, które wyłączyłem podczas wcześniejszego rootowania (gdy było to możliwe bez podnoszenia flagi). Oczywiście możliwość ich wyłączenia była dostępna po wykonaniu roota, a teraz jak sami zobaczycie nie ma takiej potrzeby.Teraz o samym działaniu. Aby wyłączyć/zablokować niechcianą aplikację, zaptaszamy ją a następnie klikamy na przycisk Apply w lewym górnym rogu.

O pomyślnym zablokowaniu/wyłączeniu aplikacji jesteśmy powiadamiani stosownym komunikatem.Aby odblokować aplikację, wystarczy ją odptaszyć i zatwierdzić działanie przyciskiem Apply. W przypadku tego działania, również jesteśmy powiadamiani stosownym komunikatem o poprawnym przywróceniu aplikacji.

Prawda, że proste, łatwe i przyjemne.

Wszystkim, którzy przed samodzielnym wykonaniem zmian chcą zobaczyć jak to wygląda w działaniu, polecam obejrzenie filmu (w spoilerze).
    Spoiler:

Źródło: XDA

Ostatnio edytowany przez Szewcu72; [ARG:4 UNDEFINED].

Thank you for posting my work from XDA, it is good to see other people are promoting it.

Komentarz

@pix-Szewcu opracował tekst, tłumacząc go na język polski i nie sądzę aby autor miał coś przeciwko temu. Poza tym, skąd masz pewność, że zgody nie uzyskał i bez tej wiedzy rzucasz na niego oraz portal takie oskarżenia? Mam wrażenie że siedzisz na naszym forum tylko po to, by siać zamęt i niepotrzebne niesnaski. Więc moja propozycja jest następująca-jeżeli tak Ci się tu nie podoba, zabierz swoje zabawki i wróć na portal z którego przyszedłeś (by nie robić im reklamy, nazwy nie wymienię).
      Jeszcze jeden taki wpis, i jak dawno nikogo tu nie banowałem,tak w Twoim przypadku zrobię to z przyjemnością.
      Ostatnio edytowany przez sardroid; [ARG:4 UNDEFINED].
      sigpic
      Jeżeli chciałbyś\chciałabyś spróbować swoich sił jako moderator pisz do mnie śmiało

Komentarz

Odniosę się do powyższego, grafiki które wstawiam do tutków są moje, staram się zawsze sprawdzić opisywaną metodę.
        Co do zgody autora, no cóż, właśnie podziękował nam za promocję jego pracy.

Ostatnio edytowany przez Szewcu72; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Bardzo fajny i przydatny poradnik a jest gdzieś lista aplikacji (oczywiście aplikacji w standardzie np. Dla samsunga) które można wyłączyć by nie spowolnić działania systemu albo go na dobre nie zepsuć?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Komentarz

Kiedyś były takie listy, ale dawno już ich nie widziałem. W chwili obecnej, raczej nikt się już w to nie bawi. Ale jeżeli chcesz wyłączyć większą ilość, to proponuje kierować się zasadą: nie wiem co to za aplikacja - to nie ruszam.

Komentarz

Po podłączeniu samaunga galaxy s6 egde program nie wykrywa telefonu, dlaczego.?

Komentarz

Sterowniki zainstalowane?
                Włączyłeś debugowanie USB w opcjach programistycznych?

Komentarz

Debugowanie to podstawa.

Komentarz

czechu91, spróbuj różnych opcji USB. U mnie to pomogło.

Komentarz

Po pobraniu i wypakowaniu mam debloater.exe i debloater upgrade v 3.85.exe i w program files jak mam podmienic skoro tam mam tylko debloater.exe a nie ten upgrade.?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

Bo z setupu instalujesz program i dopiero gdy po instalacji utworzy się folder, to podmieniasz plik wypakowany z ZIPa upgrade.

Komentarz

Dzieki juz to ogarnalem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

coś mi nie czyta wgl zmieniłem w opcjach programisty tak jak radziliście czechowi ale dalej nic

Komentarz

UWAGA!!!

Dostępna jest nowsza wersja programu oznaczona numerkiem 3.90.
                              Mamy dwie opcje aktualizacji.

- pierwsza to odinstalowanie starszej wersji i czysta instalacja najnowszej
                              - druga to podmiana pliku debloater.exe w folderze Crogram Files (x86)DebloaterDebloater

Linki:

- pełna wersja instalacyjna 3.90
                              - mirror

- plik upgrade
                              - mirror

- pełna wersja dla OSX (dmg)
                              - mirror

W spoilerze lista apk do bezpiecznego blokowania. Stworzona dla Note 4. A ponieważ aplikacje na Samsungach są identyczne, więc nie powinno być problemów z innymi modelami.
                              Spoiler:
                              APK File Package Name
                              --------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------
                              AllShareCastPlayer.apk com.sec.allsharecastplayer
                              AllshareFileShare.apk com.sec.android.allshare.service.fileshare
                              AllshareFileShareClient.apk com.sec.android.app.FileShareClient
                              AllshareFileShareServer.apk com.sec.android.app.FileShareServer
                              AllshareMediaServer.apk com.sec.android.nearby.mediaserver
                              AllshareMediaShare.apk com.sec.android.allshare.service.mediashare
                              Amazon_Appstore.apk com.amazon.venezia
                              Amazon_Audible.apk com.audible.application
                              Amazon_IMDB.apk com.imdb.mobile
                              Amazon_MP3.apk com.amazon.mp3
                              Amazon_Shopping.apk com.amazon.mShop.android
                              Amazon_Widget.apk com.amazon.fv
                              AVS.apk com.verizon.vzwavs
                              Bridge.apk com.sec.knox.bridge
                              canid.apk com.cequint.ecid
                              com.customermobile.preload.vzw.apk com.customermobile.preload.vzw
                              com.google.android.apps.books-1.apk com.google.android.apps.books
                              com.google.android.apps.magazines-1.apk com.google.android.apps.magazines
                              com.google.android.play.games-1.apk com.google.android.play.games
                              com.google.android.videos-1.apk com.google.android.videos
                              com.gotv.nflgamecenter.us.lite.apk com.gotv.nflgamecenter.us.lite
                              com.sec.app.samsungprintservice-1.apk com.sec.app.samsungprintservice
                              EmergencyLauncher.apk com.sec.android.emergencylauncher
                              FamilyBaseCom.apk com.verizon.familybase.companion
                              GalaxyGiftsWidget_BannerStyle_common.apk com.sec.android.widgetapp.galaxygifts
                              HancomOfficeEditor.apk com.hancom.office.editor
                              Kindle.apk com.amazon.kindle
                              KLMSAgent.apk com.samsung.klmsagent
                              KNOXAgent.apk com.sec.knox.seandroid
                              KnoxSetupWizardClient.apk com.sec.knox.knoxsetupwizardclient
                              MobilePrint4.apk com.sec.android.app.mobileprint
                              MobilePrintSvc_CUPS.apk com.siso.app.generic
                              MobilePrintSvc_CUPS_Backend.apk com.siso.app.genericprintservice
                              MobilePrintSvc_Epson.apk com.epson.mobilephone.samsungprintservice
                              MyInfozone.apk com.vzw.hss.widgets.infozone
                              MyVerizon.apk com.vzw.hss.myverizon
                              RCPComponents.apk com.samsung.knox.rcp.components
                              SamsungSetupWizard.apk com.sec.android.app.setupwizard
                              SBrowser.apk com.sec.android.app.sbrowser
                              sCloudDataRelay.apk com.samsung.android.scloud.auth
                              sCloudDataSync.apk com.samsung.android.scloud.sync
                              sCloudQuotaApp.apk com.samsung.android.scloud.quota
                              sCloudSyncCalendar.apk com.samsung.android.scloud.proxy.calendar
                              sCloudSyncMemo.apk com.samsung.android.scloud.proxy.memo
                              sCloudSyncSBrowser.apk com.samsung.android.scloud.proxy.sbrowser
                              SDM.apk com.samsung.sdm
                              Slacker.apk com.slacker.radio
                              SPrintSpooler2.apk com.android.printspooler
                              S-Voice_Android_phone.apk com.vlingo.midas
                              VisualVoiceMail.apk com.samsung.vvm
                              VMS.apk com.asurion.android.verizon.vms
                              VzCloud.apk com.vcast.mediamanager
                              VZMessages.apk com.verizon.messaging.vzmsgs
                              VZNavigator.apk com.vznavigator.Generic

Komentarz

Pracuję...
                              X